Budapestet járva számos érdekes szobort találhat az ember; ott van már a néha kissé indokolatlannak tűnő Columbo, a 0. km kő vagy a Pál utcai fiúk szobor együttese. A Gellérthegyen azonban egy nagyon különleges alkotás segít egy percre elgondolkozni a világban való helyünkön; ez nem más mint a filozófusok kertje.
A Grúber víztározó oldalán több szobor is található. Buda királyfi és Pest királykisasszony találkozásától pár lépésnyire áll a Filozófusok kertje. Az üzenet összetett, még is egyértelmű: a tolerancia és a béke örök mindent átható ereje utat kell, hogy mutasson mind önmagunkban mind a világban.
Az alkotó nem más, mint a Nagyváradon született Wagner Nándor, aki Nagyváradon látta meg a napvilágot. Élete második felét Japánban töltötte, ahol is elkészítette 1977-ben az alkotást. Végső akaratának megfelelően, hála feleségének, Chiyo asszonynak került a jelenleg is ismert helyére.
Az alkotás nyolc alakból épül fel: a kört Ekhnaton, Jéus, Buddha, Lao-ce valamint a fekvő Ábrahám alkotja. Középen pedig a világmindenséget, a közös Istenséget jelképező gömb hirdeti az emberi hit tökéletes harmóniáját. Mellettük állnak Assisi Szent Ferenc, Daruma (Boddhidarma) herceg és Mahatma Gandhi bronzból és gránitból készült szobra.
„Öt személy jellegzetessége az egyetemes emberi tanítás. Tulajdonképpen az öt alkotja az anyagtalan láthatatlan egyet. Ez egynek annyi neve van, ahány kultúra létezik. Ez az egy a kultúrák közös forrása."
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
I Mészáros Zoltán I 2017.01.10. 13:14:11
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal